E-BÜLTEN KAYIT

Projeler

Geri Dön

KAGİDER Pusula

11 KAGİDER Pusula KAGİDER’in temel misyonu olan kadın girişimciliği ve istihdamını artırma çalışmaları doğrultusunda KAGİDER’in girişimcilik eğitimlerini tek bir platformda toplamak ve online eğitim modülleri ile Türkiye genelinde daha çok kadına ulaşmak amacıyla KAGİDER Pusula projesi oluşturulmuştur.

KAGİDER Pusula platformunda, KAGİDER “İşimi Kuruyorum Eğitim Modülleri’nin yanı sıra yeni girişimciler için girişimciliğe dair yararlı bilgiler, ilham veren başarı hikayeleri ve finansal erişim bilgileri yer alıyor. Kadın girişimcilere internet üzerinden “İşimi Kuruyorum” eğitimlerinin verileceği işbirliği kapsamında Işık Üniversitesi, KAGİDER Pusula internet portalında verilecek eğitimlerin içeriklerinin oluşturulması ve geliştirilmesinde KAGİDER’e akademik ve pratik destek sunuyor.

Bu platformun kurulabilmesi için bir fon yaratma etkinliği organize edildi. BKM ekibi tarafından derneğe özel bir tiyatro oyunu kaleme alındı. Ben 1 Gün Kadınken isimli oyun, 12 – 13 Nisan 2014 tarihlerinde BKM sahnesinde KAGİDER üyelerinden oluşan 15 kişilik KAGİDER Oyuncuları ekibi tarafından başarıyla sergilendi.

Web Sitesi: www.kagiderpusula.org

Videolar