E-BÜLTEN KAYIT

2019

Geri Dön
 • KAGİDER Aralık Ayı Kahvaltı Toplantısı Gerçekleşti

  KAGİDER Aralık Ayı Kahvaltı Toplantısı’nda “Kadın ve Spor” konusunu ele aldık. Toplantıda 2016 yılında Global Wellness Summit tarafından wellness sektörünün öncü kadını ödülüne layık görülen KAGİDER üyesi Belgin Aksoy’u ve bundan beş sene önce “kadınız yaparız” sloganıyla kadın ve çocuklar aracılığıyla sporu topluma yaymayı hedefleyen sporttvkadın’ı kuran Sportsnet’in Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Gülüm’ü ağırladık.

  Bülten Tarihi: 26.12.2019
 • KADIN LİDERLİK PLATFORMU AVRUPA İMAR VE KALKINMA BANKASI İLE DAHA GÜÇLÜ!

  KAGİDER, TurkishWIN ve UPS iş birliğinde devam eden Kadın Liderlik Platformu (KLP), paydaşları arasına katılan Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile etki alanını genişletiyor.

  Bülten Tarihi: 19.12.2019
 • Philip Morris/Sabancı’nın kadın yöneticilerinden mentorluk desteği!

  Profesyonel iş hayatına atılan kadınların gelişimine destek olmak için Philip Morris/Sabancı ile Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) tarafından başlatılan projede; Philip Morris’li kadın yöneticiler, 22-29 yaş arası kadınlara ‘mentor’luk yapıyor.

  Bülten Tarihi: 18.12.2019
 • Diplomasi ve İş Dünyasındaki Kadınların Başarı Öyküleri Paylaşıldı

  Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER), İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Brezilya Başkonsolosluğu ve İstanbul Konsoloslar Topluluğu iş birliği ile Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda düzenlenen etkinlikte, diplomasi ve iş dünyasında başarılı kadınların öyküleri aktarılırken özel bir belgesel film gösterimi yapıldı. Etkinlikte bir de açık oturum düzenlendi.

  Bülten Tarihi: 17.12.2019
 • Kasım ayı kahvaltı toplantımızda iki önemli konuk ağırladık

  Türkiye’de kadın girişimciliğinin gelişmesi ve kadınların ekonomiye katılımının artması için çalışan Türkiye Kadın Girişimciler Derneği’nin (KAGİDER) gelenekselleşen Kasım ayı buluşmasının konukları Tarım İşleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) Genel Müdürü Ayşe Ayşin Işıkgece ve BigChefs Yönetim Kurulu Başkanı Gamze Cizreli oldu.

  Bülten Tarihi: 31.12.2019
 • Gaziantep'te Türkiye’nin Lider Kadınları Zirvesi Gerçekleşti

  KAGİDER Genel Sekreteri Yeşim Seviğ zirve kapsamında düzenlenen “STK’da Kadının Yeri” konulu panelde konuşmacı olarak yer aldı. Aynı etkinlikte KAGİDER üyesi Zuhal Mansfield de konuşmacı olarak yer aldı.

  Bülten Tarihi: 31.12.2019
 • Arab - European Businesswomen Forum

  KAGİDER Başkanı Emine Erdem Malta’da “Arab - European Businesswomen Forum” kapsamında düzenlenen European Vision on Arab - EU Business Development oturumunda konuşmacı olarak yer aldı.

  Bülten Tarihi: 31.12.2019
 • Red Hat Forum Türkiye 2019 Women in Tech Paneli'ndeydik

  KAGİDER Başkan Yardımcısı Tijen Mergen ülkemizin önde gelen açık kaynak etkinliği olan “Red Hat Forum Türkiye 2019”un “Women in Tech Paneli”nde konuşmacı olarak yer aldı. Etkinlikte BT dünyasında kadın olmak konusu ele alındı.

  Bülten Tarihi: 31.12.2019
 • İş Hayatında Cinsiyet Eşitliği Uluslararası Konferansı gerçekleşti

  Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti Yerel STK’lar Hibe Programı desteğiyle, Etiler Soroptimist Kulübü İş ve Meslek Kadınları Derneği tarafından düzenlenen Uçuruma Köprü Kuran Kadınlar: İş Hayatında Cinsiyet Eşitliği Uluslararası Konferansı – İşte Eşitlik, Galatasaray Üniversitesi’nde gerçekleşti.

  Bülten Tarihi: 31.12.2019
 • Kadın İhracatçı Programı kapsamında Denizli'deydik

  KAGİDER, UPS ve KEDV işbirliğinde hayata geçirilen Kadın İhracatçı Programı Denizli’de gerçekleşti.

  Bülten Tarihi: 31.12.2019
 • KAGİDER'e bir ödül daha

  KAGİDER kadın istihdamı alanındaki başarılı proje ve çalışmalarından dolayı “Kadın İstihdamı Ödülü”nü aldı.

  Bülten Tarihi: 31.12.2019
 • SheTrade Global- Etiyopya

  Etiyopya Addis Ababa'da düzenlenen ve fikir önderlerinin katılarak kadınlar ve ticaretin dönüşümü için kilometre taşlarını çizdiği “SheTrade Global” etkinliğinde KAGİDER Başkan Yardımcısı Bahar Kayserilioğlu konuşmacı olarak yer aldı.

  Bülten Tarihi: 31.12.2019
 • Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi gerçekleşti

  “Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi”nde KAGİDER Yönetim Kurulu Üyesi Berrin Görücü Kuleli moderatörlüğünde “Çeşitlilik ve Ekonomiye Yansıması” paneli gerçekleşti.

  Bülten Tarihi: 31.12.2019
 • FCEM 2019 Dünya Kongresi kapsamında Peru'daydık

  KAGİDER güçlü bir heyetle dünyanın her yerinden kadın girişimcileri birleştiren öncü dernek FCEM’in her yıl farklı bir ülkede gerçekleştirdiği “FCEM 2019 Dünya Kongresi”si kapsamında Peru'daydı.

  Bülten Tarihi: 31.12.2019
 • Akdeniz Ülkeleri İş Dünyası Barselona’da Buluştu

  Bülten Tarihi: 31.12.2019
 • Türkiye’nin Kadın Girişimcisi Yarışması’nın Kazananları Ödüllerini Aldı

  Alanında ilk olan, her yıl yoğun ilgi gören “Türkiye’nin Kadın Girişimcisi Yarışması” 13. yılını geride bıraktı. Türkiye’nin Kadın Girişimcisi Yarışması’nın ödülleri sahiplerini buldu.

  Bülten Tarihi: 31.12.2019
 • KAGİDER Global Girişimcilik Haftası Etkinlikleri-2019

  Global Girişimcilik Haftası (GGH) kapsamında bir dizi etkinlik gerçekleştirdik ve bu kapsamda düzenlenen etkinliklere katıldık.

  Bülten Tarihi: -
 • Geleceğin Kadın Liderleri projesinin mezunlarının sayısı 800’e ulaştı.

  Kadınlara kariyer basamaklarında fırsat eşitliği yaratmak ve kadın istihdamına katkıda bulunmak amacıyla yürütülen 'Geleceğin Kadın Liderleri' projesi kapsamında, KAGİDER ve Sanofi; genç kadınların iş hayatına güçlü bir başlangıç yapmaları için çalışmalarına devam ediyor.

  Bülten Tarihi: 12.11.2019
 • KAGİDER Kasım ayı kahvaltı toplantısında iki önemli konuk ağırladı

  KAGİDER Kasım ayı kahvaltısında Tarım İşleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) Genel Müdürü Ayşe Ayşin Işıkgece ve BigChefs Yönetim Kurulu Başkanı Gamze Cizreli’yi ağırladı

  Bülten Tarihi: 06.11.2019
 • Kadın Girişimciler “İş Dünyasında Kadın İletişim Ağı” Projesiyle Daha Güçlü

  KAGİDER koordinatörlüğünde, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen İş Dünyasında Kadın İletişim Ağı (Women Business Network W-BUN) projesi 33 ilden kadın girişimci derneklerinin başkanları ve temsilcilerinin katılımıyla Ankara’da anlatıldı.

  Bülten Tarihi: 22.10.2019