E-BÜLTEN KAYIT

2018

Geri Dön

Uluslararası Ticaret Merkezi ITC programı Shetrades için Liverpool’daydık


Uluslararası Ticaret Merkezi ITC programı Shetrades (Eski adıyla Kadın Tedarikçiler Sergi ve Forumu) için Liverpool’a gittik.Yaklaşık 60 ülkeden 500 katılımcı, Shetrades kapsamında Liverpool’daydı.

KAGİDER Başkanı Sanem Oktar, Yeşim Seviğ, Itır Aykut, Nesrin Karaoğlu Otuzoğlu, Fisun Usta, Feyhan Kapralı, Güzin İlker, Mevlude Uygun, Tülin Yazıcı, Sevginar Baştekin, Gülin Okan, Sezen Saral, Derya Türkkorkmaz, Tijen Ziyal, Gözde Ziyal, Emine Şahinkaya, Zehra Öney ve İyi İşler katılımcılarımızdan Sevim Erengil ve Zeynep Benli olmak üzere oldukça kalabalık ve kuvvetli bir heyetle KAGİDER’i temsil ettik.

Program kapsamında üç ana oturum gerçekleştirildi ve oturumlardan birinde KAGİDER Başkanı olarak panelde yer aldım; oturumun diğer konuşmacıları; kadın hakları konusunda çalışmalar yürüten Cherie Blair, Gambiya Ticaret Bakanı, UPS Global Politikalar Başkanı’ydı. KAGİDER heyeti, yoğun ikili iş görüşmeleri gerçekleştirdi.

Şimdiye kadarki Shetrades etkinliklerinde toplam 80 milyon dolarlık iş potansiyelinin yanı sıra 19 milyon dolarlık ticaret hayata geçirildi.

KAGİDER heyeti, Shetrades haricinde kurumsal görüşmeler de gerçekleştirdi. Kadın girişimcilik gurusu, OECD, Worldbank ve Shetrades danışmanı, W20 Financial Inclusion Başkanı Virginia Littlejohn ile bir araya geldik.

Vital Voices’ın program direktörü ile gelecek dönem işbirliklerimiz ile ilgili toplantı yaptık.

Bu sene BM’nin Afganistan stratejisi kapsamında Afganistan’ın First Lady’si Rula Ghani, kuvvetli bir heyet ile Liverpool’daydı; yetkili kişilerle toplantı yaptık ve gelecek dönem muhtemel işbirliklerimizle ilgili görüştük.

Kosova Kadın Girişimciler Derneği yöneticileriyle de muhtemel işbirlikleri üzerine fikir alışverişinde bulunduk.

Fotoğraf Galerisi