E-BÜLTEN KAYIT

Yönetim Kurulu

Geri Dön

KAGİDER 2017 - 2019 Dönemi Yönetim Kurulu


 • SANEMOKTAR

  Sanem Oktar

  Başkan
  Sanem Oktar

  İzmir Bornova Anadolu Lisesi’nin ardından Marmara Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. Kariyerine 1993 yılında, 3 yıl boyunca Kilit Müşteri Yöneticisi ve Ticari Pazarlama Müdürü olarak görev yaptığı Colgate Palmolive Türkiye’de başladı. 1997 yılında ilk şirketi Tribeca İletişim Danışmanlığı’nı kurdu. İki yıl sonra satış ve pazarlama destek hizmetleri veren Tribal Satış ve Pazarlama Destek Hizmetleri’nin kurucu ortağı olan Oktar, 2000 yılında da veri tabanına dayalı pazarlama şirketi directCom şirketini kurdu. 2002 yılında birebir pazarlama konusunda danışmanlık veren dünyanın önde gelen şirketlerinden Peppers&Rogers’ın Türkiye ofisinin kurucu ortakları arasında yer aldı. 2009 yılında directComm Marketing Group’a odaklanmak için Peppers&Rogers’taki hisselerini sattı. Oktar, 2011 yılında da Limonsocial sosyal medya ajansını kurdu. 2015’te önde gelen küresel medya yatırım yönetimi grubu GroupM, directComm’un çoğunluk hissesini satın aldı. Oktar, kendisini bir seri girişimci olarak tanımlıyor. Şu an CRM, Etlinlik, Dijital Pazarlama konusunda entegre pazarlama çözümleri sunan directComm Marketing Group ve Limonsocial şirketlerinde yönetici ortak ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak iş yaşamını sürdürmektedir. Oktar, içinde bulunduğu sektörü geliştirmek adına, 2005 yılında kurulan Doğrudan Pazarlama İletişimcileri Derneği’nin (DPİD) 12 kurucu üyesinden biri oldu ve 2007-2009 yıllarında DPİD Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptı. İletişim, satış ve pazarlama danışmanlığı konusunda Türkiye’nin belli başlı markaları ile farklı sektörlerde çalışan Oktar, kariyeri boyunca ulusal ve uluslararası birçok farklı marka ile çalıştı. İmza attığı çok sayıda proje ise çeşitli yarışmalar ile ödüllendirildi. 2010 yılından beri aktif bir üyesi bulunduğu Türkiye Kadın Girişimciler Derneği’nde (KAGİDER) kadının güçlenmesi konusunda gönüllü mentör, lider ya da katılımcı olarak pek çok projede yer aldı. Mayıs 2015 ‘te KAGİDER Başkanlığına seçildi. Türkiye’nin G20 Dönem Başkanlığında kurulan Women20/Kadın20 (W20) Açılım Grubu Organizasyon Komitesi üyesidir. Oktar evli ve iki kız çocuk annesidir.

 • EMİNEERDEM

  Emine Erdem

  Başkan Yardımcısı
  Toplumsal Etki Strateji Grup Başkanı
  Emine Erdem

  1959’da İstanbul’da doğan Emine Erdem Notre Dame De Sion Fransız Kız Lisesi’ni ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. Aynı üniversitede yüksek lisansını tamamladı. Kariyerine Erdem Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Hukuk Danışmanı olarak devam etmekte ve 1990 yılından beri Türk Hava Yolları’nda Müşavir Avukat olarak görev yapmaktadır. Türkiye Soroptimist Kulüpleri Federasyonu 2008-2010 dönemi başkanlığını yapan Erdem, Avrupa Soroptimist Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi olup, 2015-2017 dönemi Avrupa Başkan Yardımcısı’dır. 20. Uluslararası Soroptimist Kongresi’nin başkanlığını yapmıştır. 2013 yılından beri Yönetim Kurulu Üyesi olduğu KAGİDER’de Networking Strateji Grubu Sorumlusu’dur. Kadın Adayları Destekleme Derneği (KADER)Üyesi, Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği (TÜKD) Üyesi, İstanbul Kadın Kuruluşları Birliği (İKKB) Koordinatör Yardımcısı ve UNESCO Küresel Etik ve Sürdürülebilir Kalkınma İstanbul Merkezi kurucularındandır. “Avrupa Konseyi Parlementerler Meclisi Eşitlik Komisyonu Toplantısı” (2009), 6. Dünya Su Forumu (2012) ve Uluslararası Üniversiteli Kadınlar Federasyonu Kongresi (2013) gibi birçok uluslararası toplantıya konuşmacı olarak katılmıştır. Fransızca ve İngilizce bilmektedir.

 • ZEHRAGÜNGÖR

  Dr. Zehra Güngör

  Başkan Yardımcısı
  Savunu Strateji Grup Başkanı
  Dr. Zehra Güngör

  Ayvalık'ta doğdu. Orta öğrenimini İzmir Maarif Koleji (Bornova Anadolu Lisesi-77)'nde tamamladı. Yükseköğreniminde İngiliz ve Amerikan Edebiyatı, dilbilim, Klasik Yunanca, kütüphanecilik ve pedagoji okudu. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirdi. Almanya'da Goethe Enstitüsü'nü tamamlayarak Almanca Dili Yeterlilik Sertifikası aldı. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler bölümünde "Halkla İlişkiler'de Toplam Kalite Yönetimi" konulu yüksek lisansını yaptı. Aynı üniversitede "Diplomaside İletişim Yönetiminin Uygulanması" konulu doktora tezini tamamlayarak iletişim doktoru ünvanını aldı. Gazeteciliğe 1982'de Cumhuriyet Gazetesi'nde stajyer olarak başladı. Günaydın (muhabir), İstanbul Yeni Asır (editör), Ekonomik Bülten (haber müdürü), Milliyet (ekonomi köşe yazarı) gazetelerinde çalıştı. Başbakanlık Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü'nün bursunu kazanarak 1987'de New York'ta bir yıl süreyle gazetecilik stajı yaptı. McGraw - Hill Grubu yayınlarında (Business Week, Securities International, Construction Week, Oil Gram News/Price, Aviation Week, Global Alert, vd.) muhabir ve editör olarak çalıştı. Japon Dışişleri Bakanlığı'nın bursuyla 1997'de Japonya'da Japon ekonomisi ve medyasıyla ilgili incelemelerde bulundu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin 1996'da en iyi röportaj ödülünü, 1998'de en iyi seri röportaj ödülünü, 1999'da röportaj dalında yılın gazetecisi ödülünü aldı. Mayıs 2000'de ilk anı-roman kitabı "Yasak Ülke" yayınlandı. 1999 yılında STAGE İletişim Danışmanlığı (www.stagepr.com) Şirketini kurdu. Halen şirketin yöneticiliğini yapıyor. 2008 yılında da organizasyon ve gıda ağırlıklı faaliyet gösteren Dokuz Organizasyon ve Gıda şirketini kurdu. 2015 yılından itibaren de Zehra Güngör Consultancy markası altında konferans ve eğitimler vermeye başladı. 2011 yılından beri Okan ve Yeditepe Üniversiteleri'nde Halkla İlişkiler ve İletişim dallarında lisans ve yüksek lisans dersleri veriyor. 2012 yılında Dünyanın en eski ve en büyük halkla ilişkiler örgütü, International Public Relations Association, IPRA’nın 2014 Dünya Başkanlığı’na getirildi. İngilizce (iyi), Almanca (orta), İspanyolca ve Yunanca (zayıf) bilen Zehra Güngör; Türkiye Gazeteciler Cemiyeti üyesi, Türkiye Halkla İlişkiler Derneği TÜHİD üyesi, Uluslararası Halkla İlişkiler Derneği IPRA 2014 Başkanı, IPRA Golden World Awards 2011-2012Jüri Başkanı, Propeller Club üyesi, Türkiye Kadın Girişimciler Derneği KAGİDER Kurucu Üyesi, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, BAL Eğitim Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi, Uluslararası Ayvalık Kültür ve Sanat Vakfı Kurucu Üyesi, İstanbul Yeşilyurt Spor Kulübü ve Ayvalık Tenis Kulübü üyesidir.

 • SEÇİLŞENDAĞ

  Seçil Şendağ

  YK Asil Üye
  Eğitim ve Mentörlük Strateji Grup Başkanı
  Seçil Şendağ

  Seçil Şendağ, 1994-1999 yılları arasında medya sektöründe editör ve program yapımcısı olarak çalıştı. 1999-2008 yılları arasında sırasıyla İktisat Bankası, Global Yatırım Holding AŞ. ve Doğuş Holding’de Kurumsal İletişim alanında yöneticilik yaptı. Bu süre içinde değişim yönetimi ve şirket birleşme-satın alma projelerinde çalışan ve stratejik iletişim planı hazırlayan ve iletişim projesi gerçekleştiren Seçil Şendağ, 2008′de stratejik iletişim danışmanlığı ve iletişim eğitimleri veren kendi şirketini kurdu. 2005 yılında beri ulusal ve uluslararası pek çok kuruma stratejik iletişim, müşteri odaklı pazarlama ve satış eğitimleri tasarlamakta; çalışan memnuniyeti ve iç iletişim workhsopları düzenlemekte ve eğitimci-konuşmacı olarak çalışmaktadır. Üsküdar Amerikan Kız Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Mezunu olan Şendağ, KAGİDER’in yanı sıra TUHID, BUMED ve Profesyonel İş Dünyasında Kadın Platformu üyesidir.

 • SERVİSİMİNCÖMERTBİRCED

  Servisîmin Cömert Birced

  YK Asil Üye ve Sayman
  Gençlik Strateji Grup Başkanı
  Servisîmin Cömert Birced

  Profesyonel iş yaşamında 1978-1989 yıllarında Borusan Holding A.Ş. de finansman genel müdür yardımcılığı, 1989-1991’de Akal Tekstil Sanayi A.Ş.’de Finansman & Stratejik Planlama Grup Müdürlüğü pozisyonlarında çalıştı. 1991-2005 yıllarında ise Japan Tobacco   International Türkiye (JTI)’da Türkiye Genel Müdürü/Yönetim Kurulu Üyesi/ Bölge Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. JTI’ın  uluslararası bünyesinde göreve getirilen ilk kadın genel müdür ve başkan yardımcısı oldu. İş hayatının girişimcilik döneminde ise halen Ayvalık’ta aile işi olan zeytinyağ üretimini devam ettirmekte ve aynı zamanda Katölye Gayrimenkul ve Yönetim A.Ş.’nin ortağı ve yönetim kurulu başkanı olarak görev yapmaktadır. Kagider yönetim kurulu üyesi ve saymanıdır. Evli ve bir çocuk annesidir.

 • ITIRAYKUT

  Itır Aykut

  YK Asil Üye
  Uluslararası İlişkiler Strateji Grubu Başkanı
  Itır Aykut

  Liseyi International School of Naples’da tamamlayan Itır Aykut Boğaziçi Üniversitesinde İşletme okumuştur.  Itır Aykut’un Birmingham Üniversitesi’nden «Uluslararası Ekonomi Yönetimi» master derecesi olup 2014 yılından beri de Kadir Has Üniversitesinde Uluslararası İlişkiler doktorası yapmaktadır. 1993 yılında Alcatel’de kurumsal ilişkiler ve reklam bölümünde başladığı profesyonel hayatına  2005 yılına kadar Unilever ve Turkcell’de farklı görevlerde devam etmiştir.  2005 yılı itibarı kendi şirketi Gemini Turizm’de Satıştan Sorumlu Başkan Yardımcılığı yanı sıra 2000 – 2015 yılları arasında Tokyo Restaurant ortaklığına devam etmiştir.  2012 yılından itibaren Organik Gıda üretim, ihracat ve ithalat yapan Aykutfoods firmasını yönetmektedir. Itır Aykut’un  KAGİDER üyeliğinin yanısıra, DEİK, WPO, ICCA, MPI, ISSA, INI gibi çeşitli STK ve platformlarda üyeliği bulunmaktadır. Evli ve iki kız çocuğu annesidir 

 • BAHARKAYSERİLİOĞLU

  Bahar Kayserilioğlu

  YK Asil Üye
  Özel Sektör Strateji Grup Başkanı
  Bahar Kayserilioğlu

  1984 yılında İ.T.Ü Elektronik ve Haberleşme Bölümü’nü bitirdi.1986-1988 arasında U.C.L.A (University of California at Los Angeles) iş yönetimi yüksek lisans yaptı. Kariyerine NCR ve Lafarge’da İnsan Kaynakları Müdürü olarak başladı. Uluslararası danışmanlık firması HewittAssociates ile yönetim danışmanlığına başladı. 2000 yılında KARUNA Yönetim Danışmanlığı şirketini kurdu. 200 den fazla şirkete Yönetim Danışmanlığı hizmeti vermiştir. Aile anayasası, şirket stratejileri, organizasyon, verimlilik, kurumsallaşma, kişilik analizleri ve koçluk konularında danışmanlık ve eğitimler vermektedir. Halen KARUNA Yönetim Danışmanlığı A.Ş. Kurucu/Genel Müdür olarak iş yaşamını sürdürmektedir. Evli ve iki kız annesidir.Yönetim Danışmanları Derneği ve KAGİDER üyesidir. 2006-2008 yıllarında KAGİDER Yönetim Kurulu Üyesi, Girişimci Geliştirme Komitesi başkanlığı yapmıştır. Fütüristler Derneği Üyesidir. Uluslararası Büyümeyi Yönlendiren Kadınlar arasındadır.

 • NESRİNKARAOĞLUOTUZOĞLU

  Nesrin Karaoğlu Otuzoğlu

  YK Asil Üye
  Altyapı Strateji Grup Başkanı
  Nesrin Karaoğlu Otuzoğlu

  Nesrin Karaoğlu Otuzoğlu 1991 Yılında Ankara Üniversitesinden mezun oldu. 1991 – 1993 yılları arasında Hollanda’da Ton Van Den Oever Bv and Brabantplant Bv firmalarında çalıştı. 1993 yılında Belgium Royal Academy ve EFLA’nın sponsor olduğu Anadolu Peyjaz kitabı için proje koordinatörlüğü yaptı. 1994 yılında yılında Karaoğlu Peyzaj’ı kurdu. Kentsel, ev , okul, hastane park ve bahçelerde peyzaj çalışmalarında bulunmaktadır. Karaoğlu peyzaj ile 2015/16-2013/14 yıllarında Avrupa İş ödülünü, 2015 yılında Yeşil Çatı Birliği Ödülü , 2012 yılında Türkiye ALLWORD zirvesinde hızlı büyüme gösteren şirket ödülünü almıştır. Ayrıca 3K İnşaat ve yatırım firması Girişimtürk A.Ş. Firmalarının da ortağıdır. KAGİDER üyeliği yanı sıra ANGİKAD, TUGİAD üyelikleri de bulunmaktadır. 

 • FİSUNUSTA

  Fisun Usta

  YK Asil Üye
  Networking Strateji Grubu Başkanı
  Fisun Usta

  1978 Alman Lisesi mezunu. İş hayatına öğrencilik yıllarında süet, deri, kürk tekstil atölyelerinde çalışarak başladı. 1988 yılında otel çamaşırı yıkama hizmeti veren Pak Çamaşır firmasını kurdu. 2007 yılında Pak Çamaşır Sağlık (hastane çamaşırhanesi) tesisini kurdu. 2008 yılında RFID takip sistemini endüstriyel çamaşır yıkama sektörüne entegre eden teknoloji firması Usta Teknoloji firmasını kurdu.

  2009 yılı ‘Türkiye’nin Kadın Girişimci Yarışması’nda ilk 10 finalistten biri olmaya layık görüldü. 2011 yılında Tuzla’da yeni bir otel çamaşırhanesi kurdu. 2014 yılında Hilton Bomonti Otel ve Raffles Hotel bünyesinde personel ve müşteri vale hizmeti tesisi kurdu. Pak Çamaşır bünyesinde, Avrupa’nın en çevreci ve en büyük tesisini 2016 yılında hayata geçirdi. Halen Pak Yıkama Kiralama A.Ş. şirketinde yönetici ortak olarak iş yaşamını sürdürmektedir. Evli ve iki çocuk annesidir. KAGİDER, EWMD (European Women’s Management Development), Türkiye Toplum Gönüllüleri Vakfı, Buğday Derneği ve Anadolu Hisarı Kulübü üyesidir. 

 • MERALVARUY

  Meral Varuy

  YK Yedek Üye
  Meral Varuy

  2003 yılından itibaren KAGİDER üyesidir. İstanbul Kız Lisesi ve sonra Nişantaşı Kız Lisesi sonra da Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü 75-76 yılı mezunudur. Girişimci olmaya lise yıllarında karar verdi. Mezun olduktan sonra  iki sene bankada ve Mali Müşavirlik ofisinde çalıştı. Profesörü Öztin Akgüç'ün de yönlendirmesiyle dönemin popüler işi olan tekstil ve ihracat yapmaya karar verip 1980 de ilk şirketini kurdu. 25 sene ev ve otel tekstili yaptı. Döneminde ilk kadın havlucusu ve  çarşafçısı  oldu. İTKİB fuarlarına katıldı. Yurtiçinde özellikle oteller zincirlerine ve büyük mağaza zincirlerine ev otel tekstili yaptı. Zaman zaman çok zorluklarla, zaman zaman çok keyifle çalıştı. 2002 de imalatı bırakıp, yabancı kumaş temsilcilikleri ve marka temsilcilikleri aldı. 2006'dan itibaren de Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı yaptı.2011 den beri Yaz-gi adıyla blog yazılarıyla özellikle yeni kadın girişimcilere destek ve güç olmaya gayret ediyor.

 • FEYHANKAPRALI

  Feyhan Kapralı

  YK Yedek Üye
  Feyhan Kapralı

  Ortaokul eğitimini English High School for Girl, ve lise eğitimini ABD’de Cardinal O’Hara Philadelphia’da tamamladı. 1985 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümünde mezun oldu.

  1994-1995 yılları arasında University of Chicago’da Executive MBA programını tamamladı. 1986 yılında Türkiye Şişe Fabrikaları’nda ARGE Bölümü’nde çalışan Feyhan Kapralı, 1987 yılı itibarıyla Operasyon Memuru, Incoming Bölüm Müdürü,Genel Müdür Yardımcısı ve Ortak Genel Müdür olmak üzere çeşitli kademelerde Tekser Turizm ve Seyahat A.Ş.’de görev aldı. SITE(Society of Incentive Traveller Execeutives), Site Turkey Motivasyon Turizmi İşletmeciler Derneği Kurucu Üye, EHSD (English High School Derneği), BÜMED(Boğaziçi Mezunlar Derneği) üyesidir. 

 • ESRABEZİRCİOĞLU

  Esra Bezircioğlu

  YK Yedek Üye
  Esra Bezircioğlu

  İstanbul Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği mezunudur. Kariyerine 1997 yılında Yurtseven Şirketler Grubunda başladı. 1998 yılında Canon - Hesmak Büro Makinelerinde çalışmaya başladı. 2003 yılında Fujitsu – Siemens’de çalışmaya başladı. 2004 yılında Konica Minolta – Transteknik Holding’de çalışmaya başladı. 2006’da Tek Bilgisayar Bilişim Sistemleri San. ve Tic. Ltd. Şti’ni kurdu. Halen Tek Bilgisayar Bilişim Sistemleri San. ve Tic. Ltd. Şti’inde, Kurucu Ortak ve Şirket Müdürü olarak iş yaşamını sürdürmektedir. Aynı zamanda 2015 yılında Edalp Bilişim ve Danışmanlık A.Ş. Firmasını kurdu.  Evli, bir kız ve bir erkek annesidir.

 • UFUKTARHAN

  Ufuk Tarhan

  YK Yedek Üye
  Ufuk Tarhan

  M-GEN Gelecek Planlama Merkezi’nin kurucu ortağı ve başkanı. Dijital Ajans Sahibi. Türkiye’deki ilk ve hala tek kadın Fütürist Keynote konuşmacı. Eğitmen, moderatör, yönetici antrenörüGelecek Günü / Future Day’in yaratıcısı, tasarımcısı ve küratörü. ODTÜ Ekonomi Mezunu. 1982-2005 arasında IT sektörünün önemli firmalarında üst düzey yöneticilik yaptı.  “Yazıcı” ismini veren kişidir.2002 Yılında Dünya Gazetesi-Bilişim Sektörünün En Başarılı İş Kadını Ödülünü aldı.  2006 da M-GEN Gelecek Planlama Merkezi’ni kurup solo-girişimci (solopreneur) oldu.  2011’de M-GEN Interaktif, Dijital Ajans ve Sosyal Medya hizmetleri de vermeye başladı.  Özellikle “dijitalleşme, sosyal medya” konusunda şirketlere strateji, tasarım-danışmanlık-ajans-eğitim hizmetleri veriyor.  Employer Brand-İşveren Markası projeleri yapıyor. Blogger, Harvard Business Review Turkiye, Platin Dergisi, Hürriyet Eğitim, Yenibiris.com, Martı Dijital Dergisi yazarı.  Dünyanın en iyi 100 Kadın Ftüristi listesinde (tek Türk olarak) yer alıyor.Twitter’da mutlaka takip edilmesi gereken 25 Türk arasında gösteriliyor.

  ODTÜ'de Future Studies dersleri veriyor. Bahçeşehir, Bilgi ve Kadir Has Üniversitesi Fütürizm Okullarının tasarımcısı ve eğitmeni. Bahçeşehir Ünv.  CO-OP Modelinin Tasarımcısı ve Avatarı. Halen Bahçeşehir Üniversitesi’nde “İnovasyon ve Girişimcilik” master’ı yapmaktadır. Düşlediğin Gelecek, Kişisel Gelecek Planlaması Çalışma Kitaplarının ve To Do or Not to Do'nun yazarıdır.  Fütüristler Derneği 2009-2012 Y.K. Başkanı ve halen Yüksek Danışma Kurulu Üyesi. 1 Mart Gelecek Günü’nün yaratıcısı ve küratörü.  Kagider Yönetim Kurulu Üyesi (Yedek)World Future Society, Association of Professional Futurists Üyesi, The Futurist Türkiye Dergisinin yayın haklarına sahip. 

 • NAZMİYESABUNCUOĞLUARSLANTURK

  Nazmiye Sabuncuoğlu Arslantürk

  YK Yedek Üye
  Nazmiye Sabuncuoğlu Arslantürk

  Nazmiye Sabuncuoğlu 1974 Tarsus doğumlu, Tarsus Amarikan Koleji ve İstanbul Üniversitesi Reklamcılık Bölümü mezunudur. 20 yılı aşkın profesyonel iş hayatının ilk yıllarında ünlü reklam ajanslarında müşteri ilişkileri departmanlarında  önde gelen markalara hizmet vermiştir.  Reklam kariyerin son 14 yılında ortağı olduğu Concept Reklam ajansında Genel Müdür Yardımcısı görevini yapan Sabuncuoğlu, kariyerini  2013 sonlarında noktalayıp; 0-14 yaş bebek ve çocukların kaliteli uykuya kavuşturan ürün ve hizmetlerle odaklanmış kocaman bir rüya ülkesi olan Nanu Bedtime markasını hayata geçirmek üzere çalışmaya başladı. Birkaç yıl öncesinde sadece bir hayal olan Nanu, 2015 Mayıs’ında Göktürk’te açılan ilk mağazasıyla 0-14 yaş grubuna odaklı Türkiye’nin ve dünyanın ilk ve tek uyku markası olarak yerini aldı. Ülkemizin yaşadığı tüm güçlüklere karşın büyümeyi sürdüren Nanu, 2016 Haziran’ında ikinci mağazasını Kanyon Alışveriş Merkezinde açtı. Markanın ilk yurt dışı pazarı, Ekim 2016’da başlayan satışlarla Dubai oldu. Türkiye’nin ve dünyanın ilk ve tek uyku markası olan Nanu, şimdi diğer pazarlara da girmeye hazırlanıyor.

 • Güzinİlker

  Güzin İlker

  YK Yedek Üye
  Güzin İlker

  1981 yılında Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu. İş hayatına üniversite yıllarında triko sanayicisi olan babasının yanında başladı. 1988 yılında kardeşi Ayşegül Demirağ ile halen kurucu ortağı olduğu, güzellik ve diş sağlığı sektöründe faaliyet gösteren Biortim Güzellik Enstitüsünü kurdu. İlk olarak Erenköy’de kurulan Bioritm Güzellik Enstitüsü, 1998 yılında Nişantaşı ve Samsun, 2003 yılında Rusya, Stavrapol’de açılan şubeleriyle gelişmesini sürdürdü. Evli ve iki erkek çocuk annesidir. 2006 yılından beri KAGİDER üyesidir.

 • HANDEOCAKBAŞEV

  Hande Ocak Başev

  YK Yedek Üye
  Hande Ocak Başev

  İstanbul Teknik Üniversitesi'nde Endüstri Mühendisliği eğitimi alan ve iş yaşamına Arthur Andersen’da Analist olarak başlayan Başev, daha sonra Accenture’da Danışman ve Arıkanlı Holding’de Iş Geliştirme ve Proje Koordinasyon Direktörü olarak görev yaptı. 2005 yılında kurduğu ve bugün İstanbul, Londra, Dubai ve  Moskova’daki ofisleriyle yönetim danışmanlığı hizmeti sunan Quattro Business Consulting çatısı altında faaliyet gösteren yerel ve uluslararası şirketlerde strateji geliştirme, yeniden yapılanma, organizasyonel gelişim ve insan kaynakları sistemlerinin kurulması, yazılım projelerinin yönetimi, kurumsal performans yönetimi, müşteri stratejilerinin belirlenmesi ve uygulanması gibi pek çok alanda başarılı ve uygulanan projelere imza attı. Türkiye’nin ilk nöropazarlama araştırma şirketi ThinkNeuro’nun da ortağı olan Başev, nörobilim yöntemlerinin yönetim danışmanlığı alanındaki ilk uygulamalarına öncülük etti. Hande Ocak Başev, halen Networkdry ve Likya Tarım'ın da Yönetim Kurulu Üyesi'dir. Daha İyi Yargı Derneği’nin kurucu üyesi olan Başev, Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği, İTÜ Mezunlar Derneği, Peryön Derneği, Yönetim Kurulunda Kadın, Yeniden Biz Derneği ve KAGİDER Derneği'ne de üyedir. Başev, evli ve iki çocuk sahibidir.                

 • MERYEMSALMAN

  Meryem Salman

  Yedek YK Üye
  Meryem Salman
  Buldan’da doğdu ilk, orta ve lise öğrenimini Buldan'da tamamladı. 1985 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Amsterdam Üniversitesi`nde, Avrupa Birliği konusunda yüksek lisans eğitimi aldı. 1987'den  2001 yılı sonuna kadar  Denizli de ve İstanbul’da Finans sektöründe çalıştı. 2001 yılında Amsterdamda yaşamaya başlayan Salman, 2002 yılında ilk firması Aegean Town`u kurdu.  Halen Kredi Risk Sigortaları yapan bir firmanın Yönetim Kurulu üyesidir. İş hayatının yanı sıra Sivil Toplum örgütlerinde aktif olarak görev alan Meryem Salman Buldan Kent Konseyinin kurucu başkanı olup, 2014-2016 yılları arasında Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yapmıştır. 2016 yılında Kadınları güçlendirme, Kız öğrencilerin eğitimine destek olmak üzere Buldan Eğitim ve Dayanışma kuran ekibin içinde yer almış, halen Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmektedir. Denizli Soroptimist Klüp üyesi olan Salman 2016 yılından beri KAGİDER üyesidir. 27 yıldır evlidir. 
   
 • SELENERDENİZ

  Selen Erdeniz

  YK Yedek Üye
  Selen Erdeniz

  1994-2002 yılları arasında Saint Benoit Fransız Lisesi’nde eğitim alan Selen Erdeniz, 2007 yılında Marmara Üniversitesi Fransızca Kamu Yönetimi bölümünden mezun olmuştur. 2007-2009 yılları arasında İngiltere’deki University East Anglia’da Pre-Master programını tamamlamıştır.  2008 – 2010 yılları arasında, Novartis’te Satış departmanında çalışan Selen Erdeniz, 2010 yılı itibariyle, Türmak Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş.’de İş Geliştirme Müdürü ve Şirket Ortağı olarak görev almaktadır. Aped Kusursuz Satış İçin Davranış Geliştirme Sertifikası, Sosyal Demokrasi Okulu/ SODEV, İstanbul İnstitute Sosyal Medya ve Finans Yönetimi, Özyeğin Üniversitesi Şirketini Büyütmek İsteyen Girişimci Sertifikası, TEMA Vakfı Kurumsal Ekolojik Okuryazarlık, BUYEM Finansal Yönetim Sertifika Programı sertifikalarına sahiptir.