E-BÜLTEN KAYIT

Genel Sekreterlik

Geri Dön
 • yeşimsevwesd

  Yeşim Müftüler Seviğ

  Genel Sekreter
  Yeşim Müftüler Seviğ
  Orta öğrenimini İstanbul Amerikan Robert Kolej’de tamamlayan Yeşim Müftüler Seviğ, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olmuştur. Sonrasında ise Paris- Fransa’da Alliance Francaise’de Fransızca eğitimi almıştır. Profesyonel hayatına Tekfen İnşaat ve Yatırım A.Ş.’de Finans Uzmanı olarak başlayan Seviğ daha sonra Türk Hava Yolları’nda üç yıl boyunca Dış İlişkiler Uzmanı olarak görev alıp McKinsey ve Özelleştirme İdaresi ile birlikte Türk Hava Yolları’nın özelleştirmeye hazırlık çalışmalarını, yeni pazar araştırmalarını yürütmüş ve THY’nın Avrupa Birliği standartlarına uyumu için Brüksel’de JAA toplantılarına katılarak uyum çalışmalarını takip etmiştir. 1995-1996 yılında Beta Mümessillik’te tekstil, ihracat konularında deneyim kazandıktan sonra 1996’da TİM Promosyon olarak kendi promosyon malzemeleri firmasını kurmuştur. 1996-2008 yılları arasında kurduğu iki ayrı şirket ile imalat ve ithalata da girerek hem Türkiye’deki hem de yurtdışındaki birçok markanın markalama, pazarlama, promosyon planlama ve tedarik faaliyetlerini yürütmüş büyük çaplı ihracat gerçekleştirmiştir; aynı zamanda JTI Japan Tobacco Industries’in dünya çapında onaylı resmi tedarikçişi olmuştur. 2006 yılında ayrıca logo çikolata konseptini Türkiye’ye getirerek iki yıl süreyle çikolata imalatını gerçekleştirdikten sonra şirketini devretmiştir. Eylül 2009’dan itibaren KAGİDER’de Genel Sekreter olarak görev yapmaktadır.

  Yeşim Müftüler Seviğ, Genel Sekreter, yesimsevig@kagider.org 
 • begüm_2

  Begüm Balaban Bayrak

  Proje ve İletişim Yöneticisi
  Begüm Balaban Bayrak

  “Uluslararası İlişkiler Lisans” (2007) ve “Yönetim Organizasyon Yüksek Lisans” (2013) mezunudur. Londra’da 2007-2008 yıllarında “Uluslararası Ticaret” ve “Enerji Güvenliği Politikası” eğitim programlarını tamamlamıştır. 2006-2011 yılları arasında Beykent Üniversitesi Stratejik Araştırmalar Merkezi’nde gönüllü olarak “Orta Doğu Kürsüsü”nde akademik çalışmalarda bulunmuştur. İş hayatına 2008 yılında, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) bünyesinde özel amaçlı iş konseyi olarak faaliyet gösteren Dünya Türk İş Konseyi (DTİK)’de Koordinatör Yardımcısı olarak başlamış, 2010 yılında DTİK’de Avrasya, Asya Pasifik, Avrupa, Balkanlar, Amerika, Orta Doğu-Körfez-Afrika Bölgelerinden Sorumlu Koordinatör Vekili olarak görev almıştır. DEİK’te bulunduğu 5 yıl içinde, DTİK Genel Kurullarının yapıldığı, 2009 ve 2011 yıllarında, Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık himayelerinde gerçekleştirilen “Dünya Türk Girişimciler Kurultayları”nın organizasyonlarını yürütmüştür. Çeşitli diplomatik temaslarda bulunarak, Bölge Komitelerinin yönetim süreçlerinde ve projelerinde, 25’i aşkın ülkede de uluslararası resmi organizasyon ve projelerde aktif rol almıştır. 2013 Eylül ayında Katar, Sudan ortaklı uluslararası bir firmaya transfer olarak, Türkiye Liason Ofisini kurmuş, “Ülke Müdürlüğü ve Kurumsal İletişim Direktörlüğü” görevlerini yürütmüştür. 2015 Mayıs ayında ayrıldığı görevinden sonra, çeşitli projelerde danışmanlık yapmıştır. Aynı zamanda editörlük ve sunuculuk da yapan Begüm Balaban Bayrak AÇEV gönüllüsüdür. 2018 Haziran ayı itibari ile KAGİDER’de “Proje ve İletişim Yöneticisi” olarak görev almaktadır.

 • aylindinler_2017

  Aylin Dinler

  Üye İlişkileri ve İdari İşler Sorumlusu

  Aylin Dinler
  Fatih Vatan Lisesi Türkçe – Matematik bölümünden 1996 yılında mezun oldu. 1 Yıl Şampiyon Daktilo Bilgisayar ve Sekreterlik kursuna devam etti. Dinler, 1996 yılında Bil Öğretim Kurumların ‘da kitap ve test dizgisi yapmak üzere işe başladı. 2000 – 2012 yılları arasında Topçuoğlu Gümrük Müşavirliği & Puma Denizcilik A.Ş’de yönetici asistanı olarak iş hayatına devam etti. 2012 Yılı itibariyle B-fit Sağlık ve Spor Merkezi A.Ş de Yönetici Asistanı ve Organizasyonlar Sorumlusu olarak görev aldı. Halen İtalyan Kültür Merkezin de İtalyanca Kurusun’aa devam etmekte. Ağustos 2016 itibariyle KAGİDER ‘de İdari İşler Asistanı olarak göreve başlamıştır.

 • Meltem Dere Fotograf

  Meltem Dere

  Projeler Sorumlusu

  Meltem Dere

  Üniversite eğitimini Gazi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümü(2014) tamamlamıştır. Ayrıca 2014 yılında Dünya Bankası destekli ‘’Geleceğin Kadın Liderleri’’ projesine seçildi. KAGİDER'in Okyanus Yolcuları Projesi kapsamında kendisine atanan mentor ile kariyer planlaması konusunda destek alıp profesyonel kariyerine MİGROS A.Ş. de Management Traniee olarak başladı. Ardından kariyerine İnsan Kaynakları alanında devam etme kararı alıp İNKA İnsan Kaynakları firmasında İK Uzmanı- İşe Alım ve Organizasyonel Gelişim alanında ilerledi. 2018 Mayıs itibariyle KAGİDER'de Projeler Sorumlusu olarak çalışmalarını sürdürmektedir. 2009 yılından itibaren LÖSEV, TEMA gibi STK 'ların projelerinde gönüllü yer alan Meltem Dere, ayrıca Gazi Üniversitesi bünyesinde ''Görme Engellilere Eğitmenlik, Kardeş Okul'' sosyal sorumluluk projelerinde  de aktif olarak yer almaktadır.

 • isilkuturup

  Işıl Kütürüp

  Finans Asistanı

  Işıl Kütürüp

  Üniversite eğitimine Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Maliye Bölümü’nde (2014) başlamış ardından Trakya Üniversitesi Maliye Bölümü’ne geçiş yaparak 2017 yılında tamamlamıştır.  Stajını Alesta Mali Müşavirlik Ofisinde yapmıştır. Esas Holding’in desteklemiş olduğu “2018 İlk Fırsat” projesine kabul edilerek,  KAGİDER ekibine “İlk Fırsat” projesi ile dâhil olmuştur. 21. yy beceri eğitimleri ve mentorlük desteğiyle ilk iş deneyimini yaşamaktadır. 2018 Ocak ayından itibaren KAGİDER’de çalışmaya devam etmektedir.

 • Seçil foto

  Seçil Ertürk

  W-BUN Proje Koordinatörü
  Seçil Ertürk

  Lise eğitimini MEV Koleji Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Bahçeşehir Üniversitesi’nden önlisans ve yurt genelinde dereceye girerek Yeditepe Üniversitesi’nden Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık alanında burslu lisans diplomalarına sahiptir. 2011-2012 yıllarında arasında Utrecht’te Erasmus programını tamamlamaya hak kazandı. Üniversite boyunca Borusan Lojistik, Pegasus Airlines, TransOrient firmalarındaki stajlarının yanı sıra Utrecht ESN gibi organizasyonlarda da gönüllü çalıştı.

  Yabancı dillere ve kültürlere olan yakın ilgisi, 2007’de İtalyan Kültür Merkezi ve 2012’de Fransız Kültür Merkezi’ndeki kurslar ile tanıştırdı. Mezuniyetinden sonra Oxford Business Group bünyesinde Uluslararası Operasyonlar Sorumlusu olarak çalışırken hep istediği sektör değişikliğine karar verdi. Yüksek Lisans araştırmaları ve başvuruları sürecinde 2014 yılında ilk kitap çevirisi olan ‘’12 Years a Slave’’ yayımlandı. Ve hiç ara vermeden halen devam ettiği serbest çevirmenlik yolculuğu da böylece başladı. Son çevirisi, AB ortaklığında hazırlanan Göbeklitepe hakkındaki uluslararası bir belgeselin deşifresi olurken, çeşitli STKlar için ayrıca gönüllü çevirmenlik yapmaktadır.

  Istituto Europeo di Design Milano ‘da ‘’Brand Management and Communication’’ alanında Master derecesine sahip. Bu süreçte Milano’da Ducati, Piaggio olmak üzere globalleşmiş İtalyan markalarının ana merkezlerinde strateji projelerinde görev aldı. Pek çok workshopa katıldı. Okulun bazı sosyal medya hesaplarını yönetmekten sorumlu oldu. Türkiye’ye dönüşünde Mullen Lowe ve Havas Worldwide marka ajanslarında proje odaklı görevlerde bulundu. Daha sonra Bahçeşehir Üniversitesi CO-OP Direktörlüğü’nde Uzman olarak farklı alanlarda başarılı çalışmalarda bulundu: yerli ve yabancı yüzlerce öğrenciye birebir rehberlik, direktörlüğe yeni işbirlikleri kazandırma, website içeriklerinin oluşturulması, etkinlikler için görsel tasarlama,… gibi.

  2019 Nisan itibariyle KAGIDER’in AB ortaklığında yürüttüğü ‘’İş Dünyasında Kadın İletişim Ağı’’ (Women Business Network W-BUN) için Proje Koordinatörü olarak çalışmaktadır.