E-BÜLTEN KAYIT

2018

Geri Dön

KAGİDER güçlü bir heyet ile Moskova’daki 2018 FCEM Dünya Kongresi’ne katıldı...

Her yıl farklı bir ülkede gerçekleştirilen FCEM Dünya Kongresi, bu yıl 22-25 Kasım 2018 tarihlerinde Moskova’da geniş bir katılımla gerçekleştirildi. Program, mevcut diyalogların sürdürülmesi, zorluklar ve yeni fırsatlar üzerine değerlendirmelerin yapılması üzerine oluşturulmuş olup, deneyim paylaşımları ve uluslararası başarılı kadın girişimciler ile toplantıları içermekteydi.

Kongreye katılım sağlayan KAGİDER Heyeti, Başkan Sanem Oktar, Başkan Yardımcısı Emine Erdem, Yönetim Kurulu Üyeleri, Bahar Kayserilioğlu, Fisun Usta, Nesrin Karaoğlu Otuzoğlu, Meryem Salman, Üyeler Ayla Sevand, Mevlüde Uygun, Mutlu Alkan, Remziye Büyükayman, Tijen Ziyal, Tülin Yazıcı, Zeynep Dicleli ve Yeşim Seviğ’den oluşmaktaydı.

Kongre kapsamında FCEM üyesi çeşitli ülkelerin derneklerinin, sadece başkanlarının katılımına açık “Başkanlar Toplantısı”na KAGİDER Başkanı Sanem Oktar katılım sağladı. Ayrıca Kongre kapsamında “Kadın girişimciler için engeller ve finans kurumlarının destekleri” konulu panelde Başkan Sanem Oktar ve Yönetim Kurulu Üyesi Meryem Salman konuşmacı olarak yer aldı.

Kongre kapsamında gerçekleştirilen Gala Gecesi’nde, 2019 yılında Peru’da gerçekleştirilecek Dünya Kongresi ile ilgili olarak tanıtım gerçekleştirildi.

KAGİDER Heyeti, Moskova ziyareti çerçevesinde, Türkiye Cumhuriyeti Moskova Büyükelçisi Sayın B.E. Hüseyin Lazip Diriöz’ü makamında ziyaret ederek, KAGİDER üyelerinin Rusya’daki ticaretini artıracak her türlü desteğe hazır olduklarını belirtti.

FCEM Dünya Kongresi 2020 yılında KAGİDER evsahipliğinde Türkiye’de gerçekleştirilecek.

Fotoğraf Galerisi