E-BÜLTEN KAYIT

2018

Geri Dön

KAGİDER Heyeti, Birleşmiş Milletler 62’inci Kadının Statüsü Komisyonu Toplantılarındaydı

Birleşmiş Milletler 62’inci Kadının Statüsü Komisyonu toplantıları bu yıl “Toplumsal Cinsiyet Eşitliğinin Sağlanmasında Çıkan Fırsatlar ve Yaşanan Zorluklar ile Kırsaldaki Kadınların Güçlendirilmesi” ana teması ile gerçekleştirildi.

Toplantılar kapsamında kadınlar ve kız çocukları açısından sürdürülebilir kalkınma hedefleri uygulanmasında elde edilen başarılar ve yaşanan zorlukların ele alındığı oturumlar düzenlendi.

Bu yıl kuvvetli bir KAGİDER heyeti ile New York'taydık. 21 kişilik KAGİDER heyetinde, heyeti daha güçlendiren 2 KAGİDER Başkanı Gülseren Onanç ve Gülden Türktan vardı. Biz dünümüzle bugünümüzle daha da güçlü olarak KAGİDER'i New York'ta ulusal ve uluslararası organizasyonlarda temsil ettik.

KAGİDER Başkanı Sanem Oktar, KAGİDER Başkan Yardımcıları Emine Erdem ve Zehra Güngör, KAGİDER Yönetim Kurulu Üyeleri Fisun Usta, Seçil Şendağ, Nesrin Karaoğlu Otuzoğlu, Meryem Salman, Meral Varuy, KAGİDER Üyeleri Ayşegül Özsan, Sevginar Baştekin, Gülin Baştekin, Nuran Evrensel, Serpil Koyuncu, Nevşah Karamehmet, Tülin Yazıcı KAGİDER Genel Sekreteri Yeşim Seviğ ve KAGİDER Projeler Yöneticisi Meltem Özperçel ile birlikte tüm etkinlik ve panellerde KAGİDER başarıyla temsil edildi.

Fotoğraf Galerisi